Who the hell is Oli Egler!?
  Dictionary

Kapsulové kolekce

Samotný pojem byl vytvořen Sussie Faux, majitelkou londýnského butiku Waredrobe, v 70.letech 20.století. Kapsulová kolekce byla sbírkou několika základních oděvů, které jsou nezávislé na aktuálních módních trendech, jako jsou sukně, kalhoty a kabáty, které mohou být vždy obohaceny o sezónní kousky.
Obecným cílem bylo mít co nejméně multifunkčních kusů oblečení ve skříni na každou příležitost a nezahlcovat šatník zbytečnými položkami. Podle Faux bylo potřeba je 2 páru kalhot, šatů nebo sukně, saka, kabátu, dvou párů bot a dvou kabelek.


Donna Karran tuto myšlenku zpopularizovala Donna Karan, když vydala svou kapsulovou kolekci v roce 1985 s názvem “7 Easy Pieces” – modelky měly na sobě jen body a černé punčocháče – to postupně “vrstvili” dalšími díly oblečení jako zavinovací sukně, kalhoty a šaty.
Každý si může vytvořit vlastní kapsulovou kolekci na základě jednoduchých parametrů (výhody a limity vlastní postavy, druhy tkanin a “tvary” , výběr ze základních barev: černá, bílá, šedá, tělová nebo navy, a především kvalitu materiálů a zpracování, jelikož by vám tento šatník měl vydržet po dobu několika let).