Who the hell is Oli Egler!?
  BODY  

Na vlastní kůži: Essence Rare by Houbigant Paris

Pro ty, kteří ještě plně nepodlehli kouzlu niche parfumerie, a teprve se seznamují s tímto novým druhem umění  - můžete jej objevovat se mnou. 


Ve světě niche jsem stále relativní nováček – objevuji, jak se parfémy dělí – podle tzv. škol (arabská, francouzská..), jak většina ingrediencí voní v čisté podobě, i jak se získávají. Seznamuji se i parfumérskými legendami, kteří stejně, jako například kreativní ředitelé v návrhářských domech dokáží “věci” (v tomto případě ingredience) proměnit v mistrovské dílo.
Jedním z těchto jmen je i Jean-Claude Ellena. Podle mnohých nejvýznamnější “nos” naší generace, a shodou okolností i živoucí legenda, stojící právě za tímto parfémem.

 

Vůně se obecně složitě popisují slovy, zvláště kvůli tomu, že každý cítíme věci jinak, a také protože s jednotlivými vůněmi mívá každý spojené i určité asociace, skrývající se v hlubinách našeho podvědomí.
Mě se nejlépe popisují jako postavy nebo role – lidé s jistými charakteristikami, který každý vnímá po svém – stejně, jako vůně. Když k ním přivoním poprvé, představím si, jak by vypadala její majitelka. Jak by se oblékala. Kým by byla. Byla by rebelkou v bílém tričku “We should all be feminists” od Diora, nebo tajemnou ženou vamp v červených, hedvábných šatech od Alexandra Vauthiera?
Essence Rare je mladá Pařížanka, beznadějná romantička, objevující s láskou zapomenuté poklady z babiččiny skříně. Staré šátky od Hermés a na míru šitý kostým od Coco Chanel. Byla by ztělesněním nestárnoucí elegance pudrové růže, přitom plná mladistvého šarmu v podobě čerstvých, nasládlých květin, dodávající svěžest a ochlazující horké, letní dny. Aristokratické kořeny jí nikdo nezapře – její držení těla, pohyby i gesta jsou symbolem dobrého vychování a zdravého sebevědomí. Její sofistikovaný vkus je vábivá, barevná slupka, pod kterou se skrývá křehká duše, ze všeho nejvíc milující večerní procházky v pařížských zahradách, plných rozkvetlých květin.
Byla by okouzlující a důvtipná, milovala by šampaňské, a její smích by dokázal rozzářit celou místnost…
Byla by kombinací Jeanne Damas a Grace Kelly. Charismatickou joile laide s rtěnkou v odstínu “schiapirelli” růžové – podobné té, kterou má Essence Rare omotanou kolem hrdla lahvičky.

 

 

Touto dívkou jsem se stala hned, jakmile se parfém poprvé dotkl mé kůže. V mžiku dokázal navodit pocit lehkosti, a jeho intenzita mě provázela celý den. Byla to láska na první pohled, a zřejmě román na celý život…

share

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *