Who the hell is Oli Egler!?
  MIX  

Když se zastaví svět …

Když vám život dává citróny – udělejte citronádu. Chápu, že pro mnohé (podnikatele) je situace nepříznivá, ale tohle je “pauza”, kterou jsme všichni už dlouho potřebovali…

 

Karanténa. Strach nebo naopak úplná ignorace. Panika. ….
Přestaňte myslet na to, že je tohle přehnaná reakce na “blbou chřipku”, a musíte za každou cenu dokázat, že jste borci, kteří se přeci nenakazí na jedné malé party, nebo při “venkovním kafíčku” s kamarády. Nebo naopak skupovat všechno, co je v obchodem, protože “možná se nám těch padesát konzerv přihodí”.

Jak říká Stopařův průvodce po galaxii “Don’t Panic”!

Ano, rozumím tomu, že mnohé podniky zaznamenají jisté ztráty a nesplní tržby na 110%, ALE… malý restart jsme už dlouho potřebovali!

Kolikrát se neustále honíme za vším možným, nestíháme, nespíme, pořádně nejíme a následně jsme naštvaní na doktory, kteří nám říkají, že všechny problémy máme ze stresu. Tahle příležitost je jako dar z nebes, kdy se celý svět zastavil pro všechny stejně, jen proto, abychom na chvíli vydechli.

Probuďte se zítra ráno bez budíku, tak, jak si váš organismus přeje. Dejte si čaj, udělejte dětem palačinky (na které ráno nikdy nebyl čas), stoupněte si k oknu a na chvíli si užívejte sluneční záře a čistého jarního vánku, který si teď můžeme (díky minimálnímu množství aut na silnicích) konečně dopřát. Udělejte si ranní rozcvičku podle YouTube tutoriálu, protáhněte stresem zakrnělé svaly, nebo jděte na delší procházku se psem. Zamávejte a usmějte se na kolemjdoucí sousedy. Přečtěte si články ve svých webových záložkách, které se vám už pár týdnů hromadí v prohlížeči. Vymyslete vlastní recept za použití toho, co jste během úklidu našli v kuchyňské skříni. Opravte poličku, která se vám už nějakou dobu nebezpečně hýbe v koupelně. Zapojte celou rodinu do jarního úklidu – umyjte okna a vytřete prach tam, kam jste se celý rok neodvážili. Přeberte si skříň, vyčistěte zimní kožené boty, které nyní budete moci uložit poklidně do příští sezóny. Vyperte nahromaděné oblečení, kterému jste se vyhýbali “na potom”. Přišijte knoflíky na košili, kterou jste nenosili, protože nebyl čas na její opravu. Udělejte domácí promítání filmu pro celou rodinu s popcornem a oříšky. Dejte si pleťovou masku a bublinkovou koupel, meditujte. Přečtěte dětem pohádku na dobrou noc, klidně i po večerce – zítra přeci na školy nemusí. Vytáhněte nedočtenou knihu, na kterou jste tak dlouho neměli čas…
Napište svým přátelům, které jste dlouho neviděli. Zapojte se do dobrovolnické organizace pomáhající těm, které to potřebují nejvíce.

Zavolejte své rodině na druhém konci republiky a řekněte, že je máte rádi. 

Je to skoro jako když nám svět říká, abychom na chvíli zpomalili, začali přemýšlet nad tím, co je opravdu důležité a načerpaly síly, které nám scházely. Využijte tento čas pro sebe a svou rodinu, své mazlíčky a případně na pomoc jiným. Potlačte v sobě rebela, který vám v zadní části hlavy pořád říká “To je blbost! To je strašný!”… Ruku na srdce – není nic tak nutného, co bychom nemohli odložit na později – narozeninová party vám nikam neuteče, a posezení s přáteli můžete za pár týdnu proměnit v oslavu s heslem “Zvládli jsme to!”.

Svět se zpomalil pro nás, ne proti nám. Slunce svítí, příroda se probouzí a kvetou první stromy. I v Praze! Zastavte se a přičichněte k nim…

 

 

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *