Who the hell is Oli Egler!?

Martin Kohout SS2020

Spojení umění a módy. Martin Kohout splnil veškerá očekávální, která od návrháře můžeme mít. Jeho kolekce měla koncept, kontinuitu, návaznost na předchozí práci, velkou dávku umění a dokonalých detailů, i praktické kusy ready-to-wear.

Kolekce ilustrovala vlastní příběh – jak se z velkého, poloprázdného plátna, oblečeného na mužských modelech, stává pomalu obraz, který designer následně dekonstruuje do podoby objemných šatů, jež se staly jeho ikonickým kusem.

Právě v nich zahajovala přehlídku Aneta Měšťanová (modelka, předvádějící na couture kolekci Karla Lagerfelda). Stand-out piece byly tentokrát překrásné, bílé šaty ze silikonové struktury, našitých na tylový základ, které tak získaly pevnou formu a zachovaly něžnou vizáž. Návrhář tentokrát předvedl i svou praktickou stránku, a to v podobě bílých a  černých šatů ve viktoriánském stylu s objemnými rameny, a baby blue se sníženou linií pasu nebo ballerina dress, okořeněnými elementem temného plátna na jedno rameno.

Bravurní vizualizace emocí – touhy, nenávisti, ale i lidské křehkosti a neumírající naděje, odrážela příběh Macbetha, který tvůrce ke kolekci inspiroval.

 

archiv MBPFW

 

archiv MBPFW

 

archiv MBPFW

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *