Who the hell is Oli Egler!?

LAFORMELA SS2020

 

NOMÁD

Poslední dvě sezóny jsme byli svědky fantastické transformace LAFORMELA.

Z mladistvé streetwear značky, se duo Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa proměnilo na dospělý brand se sofistikovanou, a konceptuálně vyzrálou módou. Odchýlili se od své původní filosofie – a to tvorby mladých, street-statement looků, ve kterých kombinovali netradiční formy a textury. LAFORMELA  nyní nabízí novou vizi moderní ženy 21. století.

S čistou, minimalistickou estetikou Helmuta Langa a tvrdou, surovou ženskostí Alexandera Wanga nám značka LAFORMELA představila post-minimalistickou elegenci v podobě kostýmů, kabátů a sak z ručně tkané textilie, košile a šaty z japonské bavlny a sukně z veganské “kůže” – to vše s akcentem na vertikální linie a štíhlost postavy. Jednoznačnými stand-out kousky byly přiléhavé, bavlněné kostýmy s extra dlouhými, skinny “slit” nohavicemi (připomínající letní kolekci Victorii Beckham), a geometricky vykrojenými topy, odkrývající krásu těla bez nejmenší známky vulgatily. Velkou pozornost si zaslouží i korzetový díl s třásněmi – všitý do černého saka – na první pohled neviditelný, avšak strhávající na sebe veškerou pozornost při chůzi. Právě on, a abstraktně vykrojené šaty s detaily háčků na frontální straně, byly symbolem celé transformace LAFORMELA – jejich neuhasínající touhu hrát si s funkčními detaily, a zároveň objevovat nové formy budoucnosti.

 

Byť značka získala světový úspěch, a obhájila své místo u stolu “velkých hráčů”, neztrácí přesto hlavu, a věnuje pozornost otázce “udržitelnosti módy”. Do této kolekce zařadila tentokrát kabelky a psaníčka z upcyklovaných plechovkových zátek.

 

archiv MBPFW

 

 

archiv MBPFW

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *