Who the hell is Oli Egler!?

Vanda Janda SS2020

Oproti své první, zimní kolekci večerních šatů, se kterou Vanda Janda debutovala coby designerka na MBPFW, zvolila tentokrát spíše praktičtější variantu oblečení.

Kolekce se nesla v duchu italského retra s nádechem Pretty Woman.

 

Giphy.com

 

Modely nicméně vypadaly jako doslovná kopie toho, co jsme na světových molech již viděli několikrát: objemné, hnědé a černé halenky i šaty s bílými polka dots, které známe od ZIMMERMANN, šortkové oversize suits od Marca Jacobse a sytě růžové, objemné šaty od Balenciaga nebo Valentino. Celkový styling jako by z oka vypadl letní kolekci Jacquemus – kapesníkové topy a šaty s bílými kalhotami, kombinace svršků s plavkami, dokonce i nový logotyp na tričku “Full time Diva” vypadal až moc povědomě. Tento dojem podtrhly i kabelky od mladého, českého brandu Loro Oro v ultra-mini velikosti, které získaly status „IT” doplňku sezóny právě díky francouzské značce Jacquemus.

Co však odlehčilo situaci, a vykouzlilo úsměv na rtech, byl nápad Vandy Jandy ukončit svou přehlídku ve stylu “haute couture”, a to párem dvou “nevěst” v bílém kostýmu a asymetrické sukní s tričkem, nesoucí seznam fashion ikon posledních 80ti let, kde své místo našlo i návrhářino jmeno, a to hned ve 20tých letech našeho století. Vanda Janda tentokrát netvořila módu, ale přehlídku osobních, estetických preferencí a pocitů. A to se jí povedlo.

 

archiv MBPFW

 

archiv MBPFW

 

 

Giphy.com

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *