Who the hell is Oli Egler!?

MBPFW – “Vesničko má středisková” Lukáše Krnáče

Ruční práce, kozy, prasátka a sestřih s "fúkanou" za 7€! To je česko-slovenský, venkovský camp v podání Lukáše Krnáče.

Nekomfortně dlouhý (avšak zábavný) opening: “Hlášení! Pozor, pozor! Ztratil se pes! …. Sleva na banány a mrkev!” … V tu chvíli víte, čí kolekce přichází!

Oproti loňské sezóně působila práce návrháře vyspěleji, sportovněji, a velmi komfortně. Grafický, čtvercový print s jemným, barevným přechodem na šatech, sukních a péřové bundě, působil střízlivě a směle zároveň. Celá show měla primárně vesnickou tématiku, a symbolizovala jistý “návrat do retro-domoviny” s pořádnou dávkou ironie (tak, jak to umí jen Lukáš Krnáč). Business kostýmy a (záměrně) ošuntělý glam z předchozích let byly nahrazeny překrásně zpracovanými pleteninovými kostýmy (já to říkala! Řemeslo’s not dead!), vyrobenými ve spolupráci se “starou školou” – Thanks grandma!

 

Foto: archiv MBPFW

 

Cropped svetry s úplými high-waist kalhotami v kombinované (jednolícní a oboulícní) pletenině s copánkovým vzorem po stranách, v bílo-meruňkové a šedo-fialové, byly vskutku krásně provedené, a vystihly tak perfektně atmosféru kolekce. Pro doladění celého ansámblu návrhář použil gumáky a plastová zvířátka, upevněné mezi většími oky svetru (a ano, byly to kozy). Ty byly přišity i po stranách teplákového kostýmu s cropped mikinou v červeno-fialové. Nejvýraznějším elementem byl piggy-print na červeném péřovém kabátu, podprsence, dámských boxerkách, a taškách/ledvinkách podobné těm, které měl každý školák v 90tých letech.

 

Foto: archiv MBPFW

 

Foto: archiv MBPFW

Červený vichy print na šálách a asymetrických bundách letos přebral štafetu “IT” položky od návrháře, střídajíc tak jeho slavné “ovocné” a “zeleninové” mikiny. Banánové a žvejkačkové cedulky byly vyměněny za “STRIH A FÚKANÁ za 7€” a místo “diamantového” saka byly letos k vidění holografické bundy a kabelky bez striktní formy.
Svůj charakteristický, extravagantní styl rozbil i několika (jednoduše) nositelnými kousky, jako by šedivý kostým, průhledné šaty s volánkovými rukávy a velkým rozparkem na straně, nebo překrásné, azurové šaty kapesníkového střihu s květinovým printem kontrastních, červených růží.

Byť kolekce místy působila nesezonně a nesourodě, pro návrhářovu oddanost sebe-ironii a umění kombinovat extravaganci s pohodlím, přimhouřím mile-ráda obě oči.

 

 

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *