Who the hell is Oli Egler!?

Dominika Kozáková – I’m every woman!

Na kolekci Dominiky jsem se nesmírně těšila, ostatně jako vždy. Její přehlídky nejsou jen o oblečení, jsou o lidech, kteří si její modely vybírají - je to o stylu života, energii a volnosti ducha, který reprezentuje. 


Letos Dominika opravdu našla sama sebe, a to při vzkřísení sexuální revoluce 80tých let, pop-glamouru, glitrů, a disco!

Pro zimní kolekci s názvem Timecrawlers Dominika použila veškeré ikonické retro materiály a střihy – rudý latex vzkvétající BDSM kultury 80tých – na highwaist kalhotách, dlouhých kabátech, či vysokých kozačkách; plyšové maxi kabáty z umělé kožešiny v kanárkově žluté, rudé a růžové; tie dye z 70’s a 90’s, který se znovu objevuje u všech gigantů světové módy – v této kolekci byl k vidění v dlouhých, letních šatech s velkým “hoo ha” rozparkem, nebo v asymetrickém midi provedení na jedno rameno.
Retro siluety s highwaist kalhotami, mini sukněmi, cropp, see thru a korzetovými topy, vše v excentrickém a hlasitém provedení mix’n’match.

 

Foto: archiv MBPFW

 

Byl zde i odkaz na ikonické, “hravé” kolekce světových módních domů předchozího (i tohoto) milénia.: křiklavý animal print v kombinaci s nahou kůží, nebo kostýmek z karet, odkazující na staré kolekce Moschino a “Harlequinn” kolekce Johna Galliana za jeho působení v Dioru. Karty se však na catwalk navrací i díky aktuálním kolekcím Dolce & Gabbana, Balenciaga i Gucci.
Over the top styling byl naprosto na místě, jelikož každý z modelů byli pasováni na kréle a královny MBPFW. Každý si dělal, co chtěl, přehlídka byla jejich tanečním parketem a diváci jásali!

 

Foto: archiv MBPFW

 

Kolekce Dominiky Kozákové dokazuje, že i když se mnohé značky snaží hnát kupředu a vymýšlet nové techniky, střihy a siluety, občas je dobré se zastavit, a podívat se zpět na to, z čeho “to všechno začalo”. Vzkříšení starých idolů neznamená nedostatek inspirace. Znamená to sebejistotu, respekt ke starým ideálům, a pořádné koule, které navrhářka rozhodně má!

 

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *