Who the hell is Oli Egler!?

MBPFW – Michaela Hriňová (AIM)

Mladá designerka na sebe upoutala pozornost již na minulém MBPFW, kde debutovala na Pražském týdnu módy se svou kolekcí LOVE forever YOUNG forever v rámci studentských prací Zlínské univerzity.

V zimní kolekci, s názvem No Future – Future is Now vsadila opět na svůj ikonický eklekticismus. Asymetrické šaty v bavlně a PVC, denim, military, dlouhé rukavice a turbany, společně s arsenálem kovových doplňků, zkombinovaly kabaretní 20. a 30.léta, s punk-rockovou kulturou konce předchozího milénia.  Zavinovací, županové kabáty s umělým kožichem a dlouhým mufflerem doby předválečné, tvořili spolu s “Matrixovým” all-black PVC temné street style kombo, které mohla vymyslet jen Michaela Hriňová. Statement kusem byla dlouhá mikina se zkrácenými, balónovými rukávy s červeným nápisem TELL ME SOMETHING ABOUT MY FUTURE. Krátké, asymetrické PVC šaty na jedno rameno, s patch (záplatovou) vyšívanou kapsou, popruhovým opaskem, ledvinkou a dlouhými rukavicemi lehce evokovali rukopis krále extravagance Philippa Pleina. Bombery a rookie military bundy s PVC aplikací kolem krku v khaki zelené a černé, krémové midi kabáty a bundy s krátkými rukávy – vše s “Hriňovskou” logománií. Nepřehlédnutelný byl i zelený, péřový plášť se sytě růžovou podšívkou – barevnou kombinací, kterou jsme mohli vidět u LV v létě 2015. A díky bohu, že je zpět!
Návrhářka neopomenula ani elegantní vsuvku – volné, rudé šaty zakrývající zenské křivky od krku až po konečky prstů, evokující ikonický kousek všech luxusních Domů – Valentino, Dior, ale hlavně Victorii Beckham 2017/2018.

Propracované “over-the-top” kombinace sice perfektně odvyprávěly “příbeh” kolekce, a splnily účel, ale místy odvracely divákovu pozornost od jednotlivých kusů, a jejich precizního zpracování.
Návrhářka však ode mě (opět) dostala zlatého bludišťáka za zahrnutí plus size modela. Stejně, jako Lukáš Krnáč, se ani ona rozhodla nezaostávat mezi světovými trendy #positivebodyimage !

 

Spojení military a street, dekadence a (záměrně) laciného lesku, kontrastní hra něžnosti a hardcoru. Je to šťavnaté, je to hravé, je to prostě Michaela Hriňová!

 

Zdroj: MBPFW

 

 

Zdroj: MBPFW

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *