Who the hell is Oli Egler!?

MBPFW Day I – Zdeňka Imreczeova

Česká návrhářka Zdeňka Imreczeova zůstává věrná svému stylu. Oproti minulé zimní kolekci, kde použila pastelové a nude barvy ve sportovním chic stylu, se tentokrát soustředila na výrazně zelenou, královsky modrou, okrově-skořicovou a starorůžovou, které obohatila kubisticky inspirovaným printem. Geometrické a elementární tvary působily jako vyvážený dekorativní prvek, zanechávající onen striktní minimalismus v rámcích její dosavadní tvorby.

 

Foto: archiv MBPFW

 

Na zimu 2019/2020 představila variaci šatů a sukní maxi i midi délky, áčkového i tužkového střihů s tenkými pásky. Jako vždy použila hedvábí, kůži, vlnu a kašmír, které na modelkách tvořili doslova efekt tekuté rtuti. Obohatila je o ostré, obdelníkové vesty z kůže a duvetu, uvázané širokými pásky, odkazující na její tvorbu z roku 2017. Printy na sukních a šatech oponují aktuálním módním tendencím k maximalismu, což dokazuje, že její kusy jsou pro dámy, preferující kapsulový šatník s jiskrou modernity 21.století.
Duvetové zavinovačky a “judo” pásky, které již neodmyslitelně patří k tvorbě designerky, vlněné kabáty s zaúženou linii pasu, hedvábné přehozy a geometrické vesty – podobné těm od Lenie Boya, na dlouhých, splývavých šatech ve stejných barvách, působily uniformně a elegantně zároveň.

 

Foto: archiv MBPFW

 

Foto: archiv MBPFW

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *