Who the hell is Oli Egler!?

Zkoukla jsem znovu všechny díly FRIENDS, a Rachel Green je má “nová” ikona 90’s!

Všichni pějí ódy na Carrie ze Sexu ve městě, a mezitím slečna Green je naprosto nedoceněnou pop-kulturní ikonou nostalgických devadesátek! Zapomeňte na chvíli na Blahnika, a výtáhněte svoji KNICKS mikinu!

Ano, samozřejmě, že jsem viděla Přátele na základce (hned poté, co s tříletým zpožděním dorazili do daleké, “zaoceánské” České televize). Pro evropskou omladinu to znamenalo další vlnu americké obsese – New Yorkský životní styl (byť se seriál točil paradoxně v Kalifornském studiu), nespočitatelné litry kávy, Vánoce a Halloweeny, burgry a rodinné večeře, plno hezkých lidí, a všichni s pozitivním životním nábojem a skvělým smyslem pro humor!

 

 

Postava Jennifer Aniston byla už tehdy “vlasovou ikonou”. Ach ano, ty vlasy! Od hustého, hnědého mikáda s ofinou a barevnými pramínky (které mnohdy vídám v MHD dodnes), přes nazrzlé midi, až po dlouhou blond hřívu. Kadeřníci i veřejnost vždy čekali na novou sezónu Přátel, aby věděli, jaký hair style bude nejvíc “in” pro další rok.

 

 

S oblečením to nebylo tehdy tak horké, přeci jen hlavním posláním seriálu bylo ukázat každodenní trable obyčejných, dvaceti-něco-letých “ňujorčanů”, snažících se najít své místo v životě, a to nejlépe po boku někoho “spešl”. Kusy, které měli herci na sobě odpovídaly přesně tomu, co měl v té době v šatníku každý smrtelník, a tak neevokovali stejně závistivé emoce, jako při sledování “fabulous” hrdinek Sexu ve městě.

 

 

O dvacet let později, v době, kdy se 90. léta stala novým RETRO, a já zkejsla na pár dní u Netflixového hypnožabáka s ambiciozním úmyslem přežít maraton Přátel,  jsem si najednou po pár dílech uvědomila, jak fantasticky Rachel Green vypadala! Její styl byl naprosto dokonalou esencí devadesátek – uvolněný chic look lichotící postavě, sportovní, pohodlný a zároveň ženský a sexy, přitom absolutně postrádající jakoukoliv vulgaritu! Krátké sukně, přiléhavé barevné svetry, dlouhé letní šaty, twin sety či dvouvrstvé topy, high waist džíny, lacláče (OMG ANO!), tank topy, vesty a printovaná trička, která v létě nesundavají holky ani ve třiceti stupňových vedrech! Takhle teď přeci vypadá každá instagramová influencerka!

 

vanityfair.com

 

whowhatwear.com

 

whowhatwear.com

buzzfeed.com

 

Bílé, a ty naprosto nejobyčejnější tenisky bez potisku či značky, jsem si dala do wishlistu na letošní léto, byť (nyní, v době ultra-fancy-šmency módy na předražené limitované sneekers) je skoro nemožné takové najít. Oxfordky a loafers na podpatku se sice mihly minulé léto u Gucci (a opět se tak na chvíli staly nejžádanější “IT” položkou sezóny), ale rozhodně neměly takový šmrnc, jako před 20-ti lety.

 

cosmopolitan.com

 

annacrisinah.com

 

Samozřejmě se s dobou měnila i móda na obrazovce – Rachel dostala ve třetí řadě skvělou práci v Bloomingdale’s, a casual look vystřídaly overaly, blůzy a dlouhé sukně připomínají klasický, (lokálně stále aktuální) dress code. Mininalistické šaty, dámské kostýmy (znovu velký boom podle nejnovější kolekce Toma Forda) atd.
Kariérní začátky slečny Green v Central Perku jsou však mojí momentální inspirací pro každodenní go-to look! V historii stříbrného plátna nenajdete nikoho, kdo by tak stylově nosil zástěru, jako ona!

 

 

whowhatwear.com

 

whowhatwear.com

 

 

Popshugar.com

 

Seriál a hlavní hrdinové jsou ztělesněním amerického snu mého mládí, což možná vysvětluje naši neustálou posedlost devadesátkami a vintage stylem oblékání (který tehdy ještě pochopitelně vintage nebyl). Ti šťastlivci, kteří se nezbavovali svých starých flanelových košil, kožených kabátů a máminých džín, tedy nemusejí pracně hledat v rodinných skříních svých příbuzných či sekáčích. To je totiž onen Svatý grál pro všechny old-school-maniaky, kteří se stále nenabažili unikátního looku konce minulého století. God, I miss those times!!!

 

 

A pro ty, kteří mají odvahu jihoafrického lva (nebo mají opravdu ho-o-o-dně rádi panenku Barbie a Dominiku Myslivcovou), se mohou inspirovat tím nejultimátnějším outfitem (a noční můrou každé družičky) – Pepto Bismolem v gala provedení!

 

 

Abych však úplně neignorovala mužské obsazení, a nepůsobila jako sexista, ráda bych poznamenala, že Chanandler Bong a pan Geller měli v 80. i 90. letech neskutečný šmrnc … až je škoda, že sekli se svou hudební kariérou!

 

tiredandnaked.tumblr.com

 

 

 

Kiss Kiss Bang Bang

Oli Egler

share
  • z
    Author: z Added 9 Únor, 2019 в 11:15

    👍👍👍

    Odpovědět

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *