Who the hell is Oli Egler!?
  BODY  

Nejlepší korektory – z luxusních i “drogérkových” regálů

Estée Lauder, Make Up Forever, Maybeline, Catrice nebo Nars? Které zakryjí vaše borůvkové lívance pod očima a které za to fakt nestojí?

Jedna ze tří TOP položek, které bych si vzala na pustý ostrov. Jednoznačně! (Ne, že bych si ji opravdu vzala na pustý ostrov, protože tam bych si korektorem v noci moc neposvítila.. na to by byl lepší asi highlighter.. pokud nemáte baterku..ale to až jindy..)

Každopádně jsem za poslední půlrok rok vyzkoušela celou velkou hromadu (setsakramentsky velkou hromadu!!) korektorů a ráda bych se podělila s tím, kde “není jiného zbytí” a je potřeba koupit “dražší”, a kde můžete ušetřit a koupit v DMku..

 

Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Flawless Wear SPF 10 

 

Cena: 860kč (1,9ml)
Odstíny: 2 (Sephora) 3 (Douglas) 11 (na oficiálním webu značky)
Krytí: střední
Typ pleti: všechny
Vodě odolný: Ne

Jeden z nejlepších korektorů, co jsem kdy měla. Dokonale se hodí na všechny typy pleti, protože nevysušuje a tím pádem se hodí i pro starší pleť, kterou NECHCETE mít “dokonale matnou”, věřte mi!
Zůstal na svém místě celý den a nikam se nehnul. Vsákl se perfektně do “nakrémovaného” očního okolí a nedělal neplechu v kombinaci s make upem ani pudrem.
Malinko pudru pro “setting” je samo sebou potřeba vždy – i když máte starší a sušší pleť – jinak se usadí ve vráskách.
Určitě doporučuji na všechny typy pleti.
Aplikátor klasický – viz obrázek. Jedinou nevýhodou je dost vysoká cena za málo produktu a ten se bohužel při denním nošení dost rychle vypotřebovává (yop! a to ho ani nejím!)
Za SPFko děkuji velmi pěkně, byť nevím na jakém kontinentu, “10tka” stačí…
Úplně upřimně, za tu cenu existuje spoustu alternativ, a kdybych si jej měla koupit za vlastní peníze (a nedostala jej darem), I would skip it…

Nevýhody:
2 odstíny (ostatní jsou buď nedostupné v kamenných obchodech, nebo v Čechách prostě nejsou vůbec)
Vysoká cena (za fakt málo produktu)

 

 

 

 

Make Up Forever Ultra HD Anticernes Couvrance Invisible Cover Concealer
(Bože, kdo to tam u nich pojmenovává!!!!!!)

 

Cena: 830kč (7ml)
Odstíny: 11 (via Sephora)
Krytí: vysoké
Typ pleti: Normální, mastná
Vodě odolný: Ano

 

Udělala jsem tu chybu, že jsem z tubičky vymáčkla “polovinu hrášku” (což je tak standardní velikost na obě oči…) a následně zjistila, že to množství můžu použít místo make upu na celý obličej!
Opravdu stačí naprosté minimum, které “rozehřejete” mezi prsty (nebo na hřbetu dlaně) a aplikujete tam, kde je potřeba velmi jemnou vrstvou.. Opakuji: VELMI JEMNOU VRSTVOU! Bude perfektní pro zakrytí tmavých kruhů pod očima, i nedokonalostí na obličeji (pigmentace) ale MUSÍTE ho zafixovat, jinak se vám vryje do vrásek (a to je fakt sexy!)
Nevím, zda bych jej doporučila na suchou a zralou pleť, jelikož trochu přecijen a “lepí”, proto bude dokonalý na mladý, večerní “glam look” – je skvělý na baking pod očima a je opravdu HD 🙂
Díky tuhé a HOOODNĚ konzistenci a vysokému pigmentu ho stačí opravdu málo a za tu cenu vám vydrží opravdu dlouho! Výhodou je i balení – je v tubě a jeho použití je tudíž 100% hygienické – love it.

 

Nevýhody:
Nevhodný pro sušší a zralou pleť
Bez zafixování se ihned “vryje” do vrásek

 

 

 

Maybelline Instant Anti-Age The Eraser Eye

Cena: 225kč (6,8ml)
Odstíny: 2
Krytí: lehké/střední
Typ pleti: všechny
Vodě odolný: Ne

Ne, opravdu jsem si jej nekoupila kvůli Monice Bagárové! Slyšela jsem na tuto “magickou tyčinku” fenomenální ohlasy za oceánem. Bohužel jsem nepočítala s tím, že se složení může lišit (což se liší i balení) a byla jsem hodně zklamaná. Zaprvé, aplikátor…

 

 

Tak odpornou a nehygienickou věc už jsem neviděla od doby bronzové. První aplikace je příjemná, ty další…

 

 

Po dvou týdnech VELMI ŠETRNÉHO ZACHÁZENÍ (ať jsem čistila nebo ne) začal fakt divně zapáchat a v podstatě polovinu produktu jsem mohla hodit rovnou do ochranného boxu aka odpadkového koše.
Pokud se přeci jen vrátím k aplikaci a samotnému produktu (i když – what’s the point anyway), je krémový, jednoduše se roztírá a zakryje úplný prd! Selekce ze dvou barev je fakt směšná, protože buď si vyberete “Light” (která je pro alabastrovou pleť naprosto k ničemu) a s tím tmavým si můžete konturovat obličej..
Pokud ale patříte k těm “medium” typům, kteří mají skoro dokonalou, sušší a/nebo starší pleť, která potřebuje jen tak decentně zakrýt minimální a skoro neexistující nedostatky – je tohle pro vás jak dělané. Co nefunguje pro mě neznamená, že nebude fungovat pro vás..

Nevýhody:
APLIKÁTOR!!!!!
Malá, nebo respektive neexistujíci selekce barev

 

 

NARS Soft Matte Complete Concelear 

Cena: 850kč (6,2g)
Odstíny: 9
Krytí: Střední
Typ pleti: všechny
Vodě odolný: Ne

Překvapivě dost dobrý! Nars prostě ví, co ženy chtějí! Sice taky patří malinko do “nehygienické” rodinky, protože do malé nádobky musíte vždycky hrábnou prstíčkem (jeden z důvodů, proč jsem se vrátila ke krátkým nehtům) nebo štětcem, ale používám ho skoro každý den a jsem sotva v polovině. Vysoký pigment, krásně krémový, vůbec nevysouší pleť a “nezvýrazňuje” suchá místa. Zakryje stopy do páteční pařbě (pokud jste alespoň na pár hodin šli spát a vypili méně, než láhev vodky) a na obličejové nedostatky to bude váš nejlepší kamarád! Je skvělý pro sušší a starší pleť (byť opět – zafixovat alespoň malinko pudrem!) a vydrží dobrých 6 hodin (dýl na mě totiž nic, krom betonu nevydrží). Je dobrý i do horkých podmínek a nemůžu si ho vynachválit. Na rozdíl od Estée je to dlouhodobá investice, takže Thumbs Up!

Nevýhody:
Na mastnější pleti drží méně dlouho
Aplikace s dlouhými nehty – noční můra!

 

 

 

Nars Radiant Creamy Concelear 

 

Cena: 970kč (6ml)
Odstíny: 16
Krytí: Střední/vyšší
Typ pleti: normální, mastná
Vodě odolný: Ne

Další ikonický korektor od Nars. Nevím, co k němu mám dodat..je prostě dobrý. Je pravda, že pro jeho fixaci potřebujete více pudru, protože do vrásek se mi usazuje znamenitě! Což znamená, že na starší a/i sušší pleť nebude úplně ideální(byť je lehký, jako Kiri). Má moc dobré krytí jak a je skvělý pod oči. Na denní nošení i na glam look!

Nevýhody:
Cena

 

Maybelline Fit Me! 

 

 

Cena: cca 190kč (6,9ml)
Odstíny: 5 (na oficiálních stránkách možná více)
Krytí: Střední/vyšší
Typ pleti: všechny
Vodě odolný: Ne

Tohle je 100% “DUPE” za Nars Radiant Creamy Concelear!!! Má stejnou konzistenci, identické krycí schopnosti a upřímně si myslím, že na rozdíl od Narsu se hodí na všechny typy pleti. Aplikátor je stejný, balení je stejné – proto si myslím, že můžete klidně koupit tento místo NARSu! Nevýhodou je na rozdíl od Narsu menší výběr barev a doporučuji si vyzkoušet odstíny, protože já osobně používám 15, který má žlutý podtón, a oproti tomu 10 je o dost tmavší, což je trochu zvláštní, ale Maybelline počítá s tím, že jeden je pro pokožku se žlutým-olivovým podtónem a druhý pro růžový-červený podtón – v podstatě stejně tak, jak “přeskakuje” barevně u make upů… Doufám, že vám to dává smysl 🙂
Je to podle mě jeden z nejlepších krémových korektorů za tuhle cenu..

Nevýhody:
Nedostatek barev (stejně, jako u všech “drogerkových” produktů)

 

 

Catrice Liquid Camouflage 

Cena: 100kč (5ml)
Odstíny: 2
Krytí: Vysoké
Typ pleti: normální, mastná
Vodě odolná: Ano

 

Tenhle malý parchant mě strašně překvapil!!! Už před nějakou dobou jsem psala recenzi na Catrice make up, který byl skvělý, kvalitní a navždycky si našel místečko v mém “beauty košíčku”. Jedinou nevýhodou byly barvy – respektive jejich absence. To samé platí i v tomto případě. Má jen dvě barvy!

 

 

Každopádně tenhle korektor je fenomenální i na předávání Oscarů! Nebo právě na ono sobotní ráno (po více, jak láhvi vodky a nulovém spánku). Vysvětlí oční okolí, a udělá dokonalou bázi pod “baking” techniku.. Jak jste už pochopili, nebude to nic pro zralou pleť, ale pro suchou to vůbec není špatné! Musí se hodně přepudrovat, ale drží fenomenálně!!! Má klasický aplikátor, takže se roztírá jako máslíčko, ale… TEN SMRAD! Nemůžu to ani popsat – je to jako čichat bělidlo, které jsme všichni používali na základce (omlouvám se “mileniálům”, kteří tuhle bombastickou vychytávku nezažili!) Je to fakt strašný, ale já ten korektor i přesto miluju!!!!!! 😀

 

 

IT Cosmetics Bye Bye Under Eye 

 

 

 

Cena: cca 504kč (8ml)
Odstíny: 6
Krytí: Vysoké
Typ pleti: Normální, mastná
Vodě odolný: HELL YEAH!

Zahraniční úlovek z Beautylish, který bych asi zařadila do kategorie “super těžkého arsenálu”. Tohle vám nejen vysvětlí oční okolí, ale udělá z vás hladký list papíru bez pórů! Tohle je přesně kombinace super krycího Catrice a hustého a “lepkavého” Make Up For Ever! Konzistence je hodně, hooodně hustá a lepkavá a je SUPER pigmentovaný!! Stačí ho ještě míň, než MUFE – musíte se OPRAVDU ubezpečit, že ho nanesete málo, protože jinak to bude konec vašeho looku! Obsahuje sice “anti ageing” peptidy, které mají vyhladit i zralou pleť, ale právě kvůli tužší konzistenci je v vráskách během minuty… Jedinou možnou nevýhodou je, že musíte vynaložit trochu víc úsilí při “míchání” s make upem, ale není to tak hrozné.. Každopádně tenhle malý zázrak zůstal na mých borůvkově modrých lívancích pod očima celých 8 hodin bez hnutí!!!! Love it!

 

 

 

 

Kiss Kiss, Bang Bang

OE

 

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *