Who the hell is Oli Egler!?

Erdem představil anti-fast kolekci pro H&M

Ve středu se klub Ebell v LA vrátil zpět v čase - do Viktoriánské Anglie roku 1894 - zaplněné exotickou flórou a starobylým nábytkem. Nebyla to však jen "estetická pastva pro oči", nýbrž i zážitek pro duši - kolekce "mající smysl", nápad, poslání a její provedení je (prý) tak precizní, že jen těžko věříte tomu, že se jedná o značku masové spotřeby..

Erdem vysvětlil koncept své kolekce jako “napětí mezi formálním a neformálním oblečením, kdy dívky nosí vypasované šaty s teniskami a kluci nosí smoking s tričkem”…

Celá kolekce se taktéž nese v asexuálním duchu – neexistující genderová identita, kdy ženy nosí masivní, “panské” kostýmy, a muži nosí “dámské” kabelky. Není to samozřejmě něco, co bychom zatím “nikdy a nikde” neviděli, jelikož poslední dobou je toto téma vždy aktuální a stále (ještě) vděčné.

Foto H&M

Foto H&M

Foto H&M

Foto H&M

Foto H&M

 

Koncept je tedy jasný – je dobrý, je zajímavý a nesvazující – super!

Další věc, která mě na kolekci Erdema zaujala je to, že se jedná o kolekci anti-fast módy – něco, co se bude moci nosit dlouho (díky vysoké kvalitě) a zároveň se stane součástí “módního cyklu”, kdy ten samý kabát budete moci za 10, 20 let “vyhrabat” z šatníku – kdy bude znovu “aktuální”.

Foto H&M

 

Foto H&M

 

Foto H&M

 

Foto H&M

 

Foto H&M

To, že se střihy opakují – víme už dávno: to, co se nosilo před 10 lety (za mého mládí 🙂 vidím nyní všude na ulicích dnes – proces se zrychluje a trendy se mění bleskovou rychlostí, aniž bychom je vůbec stihli zaregistrovat. Nicméně v této době je možnost “cyklického šatníku” velmi omezená, a to jen na NĚKTERÉ luxusní značky. Životnost materiálů se zkracuje a (cenově) dostupná alternativa nikde… I to je další otázkou na “pořadu dne” mladého návrháře. Jeho kolekce je sice jedna z těch “dražších”, v rámci H&M – ale by měla být také jednou z těch nejkvalitnějších. To samozřejmě uvidíme již 2.listopadu, kdy bude kolekce oficiálně na trhu pro veřejnost.

Hvězdy, které “the grand opening” navštívili, ji již měly samozřejmě na sobě – a vypadaly naprosto fantasticky! To jen potvrzuje teorii Erdemova konceptu absence genderu a mazání striktních hranic mezi formálním a neformálním.

Alexa Chung

 

Neels Visser

 

Shaun Ross

 

Kirsten Dunst

 

Langley Fox Hemingway

 

Sylvia Hoeks

Kvalitní zpracování materiálů na denní nošení až po večerní róby jí dělá vskutku výjimečnou, a to se pochopitelně odrazí i na ceně: cca 2.500kč za halenku, 4.000kč za šaty (což není tak moc v případě opravdu kvalitních, designérských šatů, které by vám měly podle jejich výrobce vydržet až 20 let) a kabáty kolem 6.000 – 7.000kč. Pro “obyčejného” spotřebitele H&M, který si chodí nakupovat do módních řetězců jako do krámu pro mléko to bude asi hell expensive, ale opět : stěžujeme si na kvalitu (nebo alespoň já ano!), pojďme omezit kvantitu!
Moralioglu zapojil do výrobního procesu několik italských a skotských továren – tím pádem se vrátil k “výrobním kořenům” tak, jak tomu bylo do masové výroby…

Well, budeme se těšit!

Kiss Kiss, Bang Bang

OE

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *