Who the hell is Oli Egler!?

Na vlastní kůži: Korejská kosmetika? Pass for me!

Další přípravky, další testování na "vlastní kůži". Jak dopadla známá korejsko-americká značka Dr.Jart v testu "Oli's skin care"?

Ano, uznávám – utrácím nekřesťanské peníze na péči o pokožku :

Ale! Obličej je první věc, na kterou člověk zaměří pohled – zrcadlí jací jste, (podle některých i vaše charakterové rysy) váš styl života (moje matka na mě třeba vždycky pozná, když se přejím sladkého.. asi to bude tím, že mi vyskáče bůh ví co na tváři a pak mi to vyčítá! Ja to prostě neskreju!!!!) – face doesn’t lie!

Poroto se snažím udržovat se ve stavu… jednoduché…dokonalosti..! Což je velmi skromný a dosti realistický požadavek na veškeré mé přípravky! 🙂
“Zvěsti” o dokonalé pokožce Korejek dorazily i k nám (což teda z mé vlastní zkušenosti bývá tak 50 na 50, protože sojovka, teriyaki a chilli nejsou zrovna k pórům moc vlídné), a rozhodla jsem se otestovat “na vlastní kůži” nové, “exkluzivní”, “dokonalé”, “inovativní” a “zázračné” produkty z Asie (/USA).
Bylo léto, došly mi všechny mé skin care přípravky a tak jsem si nakoupila celou zásobu na čištění, hydrataci, hydrataci, a další hydrataci od pana doktora Jarta…


Krok 1: Dermaclear Micro Water – odlíčení:


Tahle věc je dobrá.. Nebudu říkat že ne, je jemná na obličej – má obsahovat jemnější (nebo žádné) micely, které na rozdíl od klasické micelárky neztenčují pokožku (při každodenním používání) a tedy “škodí” méně…
Je jemnější, odlíčí docela dobře a obecně o ní nemůžu říct nic špatného. Nedoporučovala bych jí asi na chladnější období a na citlivou pleť (jako je ta moje) a pokud jste příznivci micelárek, tak doporučím spíše La Roche-Posay: z vlastní zkušenosti jí mám radši a při dlouhodobém používání (i v zimě) mi neudělala nic špatného (samozřejmě jsem jí nepoužívala každý den).

Krok 2: Dermaclear Micro Foam – doodlíčení/ čištění :


HARDCORE FUCK NO!!!!!!! Tahle věc mi z pokožky udělala kus živého masa – myslela jsem, že když si sednu, tak mi praskne ksicht!
Jedinou výhodou bylo to, že stejně, jako u ostatních čistících gelů stačí opravdu malilinké množství a trocha vody a vystačí to na obličej i na krk a dekolt (pokud používáte body make-up)


Pro citlivou pokožku NE! Zkoušela jsem ji i na příteli (který má normální pleť a řekl mi, že si cítí jako Amanda Lepore (nevim, zda to byla narážka na to, že v sobě našel svou “feminní” část, ale asi to bylo opravdu jen “pocit dost silného liftingu”..)
Nebudu to více komentovat – pokud máte spíše mastnější pleť, tak to zkuste, ale pro “cíťi” nedoporučuju..

Krok 3: Skin Saver – tonizace/ hydratace

Tenhle “záchranář”, který mě naprosto dostal svým designem (vypadá to jako něco z lékárny – takže pro mě samozřejmě – důvěryhodně!) voní jako liči, má krásnou, krémově-vodovou texturu, hezky se roztírá a je jednoduše příjemný… No… Není špatný, ale přišlo mi, že pokožku dost zatěžoval a dost zvláště zasychal – nechával na mé pleti takový povlak, takže bylo dost složité nanést make-up (s primerem i bez něj)… Nemůžu říct, že mě to nějak okouzlilo – až na vůni 🙂 ale to z něj nedělá dobrý krém 🙂

Krok 4: Ceramidin: Hydratace

Tak moc jsem chtěla, aby tahle věc fungovala!!!!!! Má to nádhernou texturu – gel, který obsahuje kusy ceramidů – mají dokonale hydratovat a přecházet vzniku vrásek (což je zase výmysl, protože ty budeme mít tak jako tak 🙂 ). Kvůli téhle věci mi naskákaly “pupeny” tam, kde jsem je předtím nikdy neměla – na tváři a na lícních kostech. Z obličeje jsem měla neprodyšnou masku – ať jsem používala krému úplně minimum, nebo “normální” (doporučené) množství. Takže:

 

Abych nebyla úplná svině na pana doktora, tak zmíním ještě jeden přípravek, který se mi docela líbil. Na léto pro mě byl ideální. Stejně tak, jako všechny přípravky nechával zvláštní pocit mírného povlaku na obličeji, ale to nebylo tak hrozné :

Water Drop
Tohle je opravdu malý zázrak. Nááááádherně svěží, limetková vůně, krásná, jemná – vodová textura. Pokud potřebujete jen tak “zlehka” hydratovat pleť ráno před tím, než vyrazíte do města, je to super! Krásné to osvěží a udrží vodu “tam, kde má”. Tohle byl jediný produkt, který jsem vypotřebovala do poslední kapky. Nebudu ho pořizovat znovu, jelikož je spíš dobrý na léto a jsem si jista, že najdu i něco lepšího ve stejné cenové kategorii, ale pokud jste ho již zkusili v testru (který si myslím, že v Sephoře najdete) a vyhovuje vám – jděte do toho!

Jen tak zmínka na závěr: tenhle článek není sponzorovaný – jedná se jen o můj vlastní názor. Pokud máte jiné zkušenosti s Dr.Jartem, budu ráda, když se podělíte v komentářích 😉

 

Kiss Kiss, Bang Bang

OE

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *