Who the hell is Oli Egler!?

Review MBPFW SS/2018

Letní sezóna 2017 je nyní oficiálně za námi a společně s ní i Fashion Week a záplava "#is my outfit crazy enough?" postů.  Nyní je čas vydechnout, a udělat si malý "review" všeho, co nám (nejen) místní návrháři "doporučují" nosit příští rok.

Na to, že je Pražský Fashion Week (pod záštitou Mercedes Benz) stále dost mladý, všichni se ho chytli velmi rychle a zájem o vstupenky, nebo i o pouhé “mihnutí se” na přehlídkách, roste raketovým tempem.
Každý se chce zblízka podívat na catwalk “toho nej” z české módy, ale převážně (no, jen si to přiznejme!), být v centru “velkého fashion dění”, být vyfocen v první řadě jako “horlivý obdivovatel” módy, nebo jen jako “zajímavě oblečený host” této akce.


Ani já sama se občas nemůžu rozhodnout, co mě baví víc – samotné přehlídky, kde mohu srovnávat, kým se “zítřejší” móda inspirovala a jaké světové trendy se nejvíce uchycují u české populace (protože – přiznejme si to, všichni od sebe “opisují” i ve světových kruzích), anebo “street style” v podání hostů přehlídky. Oboje mi občas dává naději na to, že se česká móda jednoho dne vyrovná té světové…

 

Ina T například splnila veškerá má očekávání – s kostýmem ve “vamp” červené barvě, jsem se do ní “znovu” zamilovala!

Červená byla btw vyhlášena barvou sezóny podzim/zima 2017 – Givenchy (která udělala skoro celou kolekci v této barvě), Oscar de la Renta, D&G, Armani, Jill Sanders, Fendi – všechny značky jí vzkřísili najednou, takže rychle hledejte v šatníku …

Givenchy FW 2017

Další “trendy” položkou, spatřené na MBPFW je Vintage kožich – v podstatě něco, co jste mohli v 60. a 70. letech koupit v butiku, nebo na městském blešáku. Na rozdíl od předešlé sezóny, kdy bylo potřbea mít kožich doslova nepřehlédnutelný a “kurevsky draze” vypadající, tuto zimu to bude naopak, a retro-kožichy ze sekáčů, fake i opravdové kožešiny, nebo i plyše…

 

 

V ohledu “street style” mě tedy týden módy potěšil! Mihly se “top položky” letní sezóny 2017 i sezóny aktuální (podzim zima 2017): korzetové pásky, XXL ledvinky, nový trench coat, sportovní soupravy ve velvetovém provedení i klasické kostýmy.

Co se přehlídek týče – ČR je dost velkým nováčkem ve světě módy. Sice tu máme dobré návrháře, kteří jsou věrni svému minimalismu, ale mně to prostě nestačí. Mám ráda různorodost, maximalismus, extravaganci (ne však vulgaritu či “nenositelný mindfuck”), anebo naprosto koncentrovanou, strohou francouzskou eleganci. Minimalismem jsem se za posledních pár let přejedla a myslím si, že je “třeba jít dál” a hledat něco nového. Get over it!
Dost mě proto překvapila kolekce studentů UMPRUM.
Pokud mě něco okouzlilo a potěšilo, tak to bylo tohle… Mělo to šmrnc, mělo to nápad, hezké zpracování a na světových molech by to určitě “zapadlo”.

archiv MBPFW

Rainbow kostým – čistý minimalismus ve sportovním stylu pro všechny věkové kategorie! Love it! Samozřejmě to není první nápad na Rainbow suit – něco podobného nám předvedlo i Moschino ve své couture kolekci nebo i ve flitrovém provedení jsme ho mohli vidět v roce 2012 u Meadhama Kirchhoffa. Toto mě nicméně nadchlo, protože je to “odlehčená” a velmi moderní verze…

Meadham Kirchhoff, fall/winter 2012 Vogue

 

Moschino Vintage Couture

 

archiv MBPFW

 

Po “novém trench coatu” byla představena i “nová” péřovka, v podání UMPRUM – futuristické a zároveň velmi esteticky příjemné zpracovaní, které mě nadchlo! “Komplikované” linie bez začátku i konce, praktické, extravagantní, hlasité – love it!

 

 

archiv MBPFW

Sice “3D” růže nejsou nic nového, a jedná o se velmi častý vzor ve večerních róbách – nedávno jsme jej mohli vidět na letní kolekci Chanel 2017, kde ji předvedla Lily-Rose Depp předvedla, nebo sezónu předtím u Ralpha & Russo na zimní kolekci 2016/17 (u Ralpha & Russo je vidíme skoro na každé kolekci – v roce 2015 dokonce jedny z jejich ikonických “růžových” kousků oblékla Gwyneth Paltrow).

Chanel Couture Spring 2017

 

Ralph & Russo, Autumn/Winter 2016

 

Gwyneth Paltrow na předávání Oscarů 2015 v Ralph & Russo

V tomto případě mě opravdu potěšilo jednoduché, ale velmi kvalitní, bezchybné zpracování, které jakoby shazuje “tíhu složitého luxusu” a snaží se o nové, odlehčené, mladistvě-punkovější zpracování…

 

 

archiv MBPFW

Tohle mi trochu mi to připomnělo D&G plavkovou kolekci pro děti z roku 2009:

 

Líbí se mi, že se pomalu blížíme k 3D oblečení (děkujeme, Iris van Harpen!) – je to něco nového, možná trochu nepraktického, we’ll se,  ale rozhodně je to “krok dopředu” – vtipné, nápadité, originální!

 

archiv MBPFW

Jak jsem již říkala, červená je oficiální barvou fall/winter 2017. Tenhle model (na téhle konkrétní modelce) mě naprosto okouzlil – připoměl mi trochu :

Sranda stranou! 🙂
Moc pěkné provedení: krásná látka, sytá barva (což já zbožňuji!), minimalistický, a při tom velmi dobře zpracovaný střih. Naprosto mě to okouzlilo a přiznám se, že něco takového bych si na sebe vzala ihned!

 

archiv MBPFW

Updatovaná verze sport-casual wear. Sportovní obdoba kiltu, kterou se do “každodenního” pánského šatníku snaží protlačit celý svět už pár let je stále více aktuální a ani v tom čeští mladí designeči nezaostávají. Boty ani nestojí za komentář cause I LOVE IT!!!!

 

 

 

I LAFORMELA letos moc potěšila:

archiv MBPFW

 

Ohrnutý denim je ve vitrínách již nyní, a zřejmě se zdrží déle, než jen jednu sezónu.

 

 

archiv MBPFW

Tohle jsem již viděla u Diane Von Furstenberg a japonského návrháře Junya Watanabe (který mě poslední dobrou moc “baví” a stále více potvrzuje, že nesmíme podceňovat japonskou módu!) – Dekonstruovaná klasika – další trend 2017/2018! Vzkříšení starého konceptu dekonstrukce a jeho zkomponování (v tomto případě) s minimalismem. Tohle si podle mě zaslouží “palec nahoru”!

 

archiv MBPFW

 

 

Objevili si se i moje další “favority” – třeba Lukáš Macháček obnovil zapomenutý trend barevných konečků prstů, který prvně použila na své přehlídce kolekce fall/winted 2011 Mara Hoffman, a po ní i mnoho dalších návrhářů – například Thom Browne (2014).

 

archiv MBPFW

Nejvíce se to však chytlo díky zpěvačce Lorde, která se s “ušmudlanými prsty” vystoupila na předávání Grammy v roce 2014. Dlouho se hledalo, kde tento trend “započal” a kde i sama “zakladatelka” Mara Hoffman na tak extravagantní styl manikúry přišla … (já to samozřejmě vím, ale budu vás ještě chvíli napínat, takže … o tom někdy jindy:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Co pro mě ale bylo naprosto nejsilnějším a nejvíce uchvacujícím zážitkem byla přehlídka BFGU – Japonská Univerzita specializovaná na módu. Tak precizní práce bych od “pouhých” absolventů snad nikdy nečekala! Dokonale vytvořená bio-mechanika z měkkých a “živých” materiálů zapracovaná do oděvu tak překrásně, tak jednoduše a přirozeně. Na to, jak jsou návrhy složité svým zpracováním – kde je zakomponováno milion detailů: zipů, knoflíků, rádoby “náhodně” vytvořených elementů – to vše je zvládnuto naprosto bravurně a ještě k tomu z estetického hlediska naprosto dech beroucí a dokonalé!

 

archiv MBPFW

 

archiv MBPFW

 

archiv MBPFW

 

archiv MBPFW

 

Co se na MBPFW líbilo nejvíce Vám?

share
  • liborina
    Author: liborina Added 15 Září, 2017 в 18:41

    Jak vidím tak světové šílenství po Vetements do pražských ulic ještě nedorazilo…

    Odpovědět

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *