Who the hell is Oli Egler!?

Konec epochy Anti-Age!

Jeden z hlavních světových časopisu o kráse - Allure umístil na titulní stránku překrásnou 72-letou hollywoodskou hvězdu Helen Mirren. Oficiálně tím oznámil konec epochy "anti-age", a dodal, že old is a new black.

“Anti-age krém, který zastaví vrásky už v počátečním stádiu… Budťe vždy mladá a krásná!” říká dvacetiletá modelka usmívajíc se do kamery. To už je pasé. Vrásky se nezastaví nikdy, ale místo toho, abychom je skrývaly, je můžeme hrdě nosit na své krásné, vyzrálé a zdravé pleti.
Krása ani šarm totiž s jejich příchodem nekončí, a dokazují nám to naše nesmrtelné ikony – Jane Fonda, Helen Mirren a Sharon Stone, zažívající druhé dějství své kariéry, a bourajíc stereotypy o tom, že mládí je všechno.


Říká se “žena zraje jako víno” – s věkem se její opravdová krása jenom probouzí – dozrává charakter, aroma se stává plnějším. V tom měli vinaři svatou pravdu.
S časem žena poznává sama sebe, své silné i slabé stránky – to, co má i nemá ráda – díky tomu získává sílu a sebevědomí, které z ní vyzařuje na první pohled, což vábí její okolí jako magnet.
Už dávno pominuly doby, kdy mládí vládlo světu, kdy bylo v módě umírat na vrcholu slávy ještě před čtyřicítkou (za pomoci drog a rock ‘n’ rollu) – teď je v kurzu dlouhověkost! Naše ikony nás ve svých třiceti letech učily, jak se líbit mužům a zůstat dokonale fit. Nyní, nás ve svých padesáti, šedesáti či dokonce sedmdesáti letech učí, jak se líbit sobě, jak milovat sami sebe, a jak nosit všechny své zasloužené vrásky hrdě – jako korunu!
Stále více světových značek podléhá tendencím propagovat krásu všech velikostí, tvarů, barvy kůže i věku. Ať žije rozmanitost!

 

Isabella Rossellini pro Lancome 2017

 

Lauren Hutton pro Bottega Veneta 2017 (jaro-léto)

Gitte Lee pro Celine

 

Gitte Lee

Z velké části si onu zásluhu může připsat na svůj účet Ari Cohen a jeho projekt Advanced Style, kdy fotil starší fashionisty na ulicích New Yorku. Ať to už byly designerka jako Iris Apfel, zpěvačka Ilona Royce Smithkin, spisovatelka Beatrix Ost, nebo modelka v důchodu Carmen Dell’orefice, všechny ženy měly fascinující styl, a jejich druhá vlna slávy na sebe nenechala dlouho čekat. Po vydání jeho první sbírky fotografií v r. 2012 byly jeho hrdinky ihned v hledáčku reklamních agentur a fotografů. Vyzrálé (ne)modelky se staly tvářemi módních značek, kosmetických společností, zahajovaly týdny módy, získávají věrné fanoušky na instagramu, a dodnes dodávají denní inspiraci miliónům žen! Ani Hollywood nezůstal pozadu, a stále více obsazuje hrdinky 70. a 80. let, a to přes to, že již dávno nevypadají jako Bondgirls.
Věk zralých žen je na vzestupu, a tady je několik příkladů překrásných dam, kterými se mohou inspirovat:

 

1)  Yasmina Rossi
Francouzská 62-letá modelka. Několikrát odmítla velké reklamní kampaně, které vyžadovali obarvení vlasů – její jsou od 12ti let šedivé. “Odmítla jsem to, jelikož jsem věděla, že má stříbrná hříva je mou hlavní předností”. Své tělo miluje a říká, že je nyní se sebou mnohonásobně spokojenější, než když jí bylo 20.

 

Yasmina Rossi

 

2) Iman
Kdo by si nepamatoval tuto překrásnou modelku, ikonu 80. a 90. let a manželku slavného Davida Bowieho? Je stále považována za sex symbol ve svých 62 letech.

 

Iman

 

3) Jane Fonda
Žena, jejíž energie a seznam aktivit mě nepřestává překvapovat. V 79letech vypadá naprosto fantasticky, nabídky na reklamní kampaně a filmy se valí čím dál více, a celý svět ji miluje!

Jane Fonda

4) Eveline Hall
Bývalá baletka zahájila svou modelingovou kariéru v šedesáti letech. Rychle se jí chytla značka American Vintage, a od té doby je na žebříčku nejžádanějších světových modelek!

Eveline Hall

 

Eveline Hall

 

5) Linda Rodin
Lindu Rodin sleduji na instagramu každý den, protože její styl je naprosto dokonale minimalistický “šik”. Bývalá stylistka, módní redaktorka, a nyní i zakladatelka vlastní kosmetické značky. Říká, že nejdůlažitější jsou pro “beauty” rutinu dvě věci – dobře a zdravě jíst, a hodně spát! A vzhledem k tomu, že oboje mám velmi ráda, tak doufám, že ve svých 68 budu vypadat stejně skvěle, jako ona.

 

 

6) Valeria Von Sobel
Čím je starší, tím je extravagantnější a stylovější – nepřestává mě fascinovat její maximalistický šik. Valerie je herečka, stylistka, designerka a filantropka, mající za sebou těžkou cestu. Její duch je naprosto nezlomitelný, a my jí za to milujeme a obdivujeme!

 

Valeria Von Sobel

 

7) Daphne Selfe
89ti letá Angličanka Daphne Selfe je nejstarší modelkou na světě – modelingem se živí od r. 1949. Top modelkou se stala však teprve v 70, kdy byla tváří Dolce&Gabbana, Nivea, Olay.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8) Andy McDowell
Kdo by neznal ikonu Hollywoodu. Dle mého názoru za svůj dokonalý vzhled vděčí  1) genům  a 2) zaprodání duše ďáblovi! 60. rok klepe na dveře a Andy vypadá perfektně. Její postava je stále považována za jednu z nejdokonalejších v Hollywoodu – a to teprve poprvé letos kývla na svou první nahou scénu před kamerou.

 

 

 

9) Joan Severance
Supermodelka 90.let – byla tváří Chanele a ozdobou Pařížských fashion weeků. Po dlouhé pauze se vrátila “do záře reflektorů” – hrát, fotit a dělit se s ženami svou “beauty” rutinou a tím, jak vypadat dokonale i po padesátce! Její video pro Vogue musíte vidět. Žádné konturování, ani těžký make-up, jen zvýraznění přirozené krásy!

 

 

Joan Severance

Beauty tipy od božské Joan:                       https://www.youtube.com/watch?v=EVe6zujlnvI

 

10) Carmen Dell’orefice
Ztělesnění elegance a sexappealu! 86ti letá modelka, která se na obálkách Vogue objevuje od roku 1946. Modeling dělá od 13ti let, a díky jejím aristokratickým rysům patří k nejžádanějším tvářím již přes 6 dekád. Stále se aktivně účastní reklamních kampaní a předvádí módu na molech pro největší fashion giganty současnosti. Nebyla se sebou pochopitelně spokojená vždy (jako každá žena), ale díky tvrdé disciplíně a neustálé dřině se dostala na modelingový Olymp, o kterém si mladé modelky mohou zatím nechat jen zdát!

 

Carmen Dell’orefice

 

Carmen Dell’orefice

 

11) Beatrix Ost
Spisovatelka, divadelní producentka, módní návrhářka, herečka a ikona stylu!
Říká o sobě, že na rozdíl od své sestry “jsem nikdy nebyla krásná…ale měla jsem šmrnc!” Jakožto budhistka – filozofka a spisovatelka má na oblečení a styl vlastní názor: “Nezajímá mě délka sukně, ani výška podpadků – není to o tom koho (jakou značku) nosíte, ale co nosíte rádi na svém těle”… Její krédo je milovat vše, co děláte. Každá věc, která je součástí vašeho života je něco víc – musíte v nich vidět něco víc.. “Miluji budovu, ve které bydlím – je pro mě jako žena..”

Beatrix Ost

 

Bourání stereotypů o “důchodcích”, kteří krom vyšívání a sledování sitkomů nemají co na práci, se naštěstí začínají bourat globálně. Ruská modelingová agentura Oldushka podporuje “krásu třetího věku” na přehlídkových molech a na jejich stránkách můžete najít spoustu nádherných tváří, které na rozdíl od mladých modelek mají neskutečné charisma, a energie z jejich fotek jenom číší.

Takže milé dámy, přestaňte si dělat vrásky z vrásek – to je život! Nezastavitelné kolo času.. Když pomine “bláznivé” mládí plné večírků, omamných látek a špatných rozhodnutí – nastane období vyzrálé krásy, elegance, síly a nekonečného charisma, kterého bychom se neměly bát, ale naopak si jej maximálně užívat. Je to hudba budoucnosti…

A kdo se mnou nesouhlasí….

Kiss Kiss, Bang Bang
O E

share
  • Author: Zaneta Egler https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1550375468356833/ Added 20 Srpen, 2017 в 17:18

    Замечательная подборка, спасибо!!!

    Odpovědět

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *