Who the hell is Oli Egler!?

Raf Simons a jeho “uniforma budoucnosti”

Raf Simons představil kolekci Jaro-Léto 2018. Futuristická, nápaditá a jako vždy odrážející aktuální "témata" společnosti - multikulturalismus a antiutopie budoucnosti.

New Yorské náměstí pod mostem Východního Brodwaye se na jednu noc stalo hlavním dějištěm světa módy, kteoru Raf Simons proměnil na syrový, asijský market. Nápisy “Replicant”, čínské lucerny, a názvy (designerových oblíbených) kapel Joy Devision a New Order přenesly hosty do atmosféry Blade Runnera (film Ridleyho Scotta z roku 1982) – temného města budoucnosti.

Hlavní “hudba” budoucnosti se i tentokrát neobešla bez nostalgické vzpomínky na období post-punku a new-wave (alfy a omegy “dětí” 80’ch), která by nebyla možná bez spolupráce s Peterem Savillem – geniálním umělcem, který vytvořil skoro před čtyřiceti lety nejvýznamnější design alb Joy Devision (Unknown Pleasures, 1979) a New Order (Movement, 1981). Raf Simons to okomentoval jako symbolické období, které pro něj bylo rozhodujícím pro to, co dělá doteď.

Kolekce odráží aktuální “bourání hranic” mezi Východem a Západem, futuristickou, uniformní tématikou dlouhých, nylonových plášťů, objemných kabátů, holinek, klobouků – podobným těm, které nosí japonští rybáři; masky, printová trička a navrstveného oblečení – toho, cojsme již mohli vidět v jeho cruize kolekci: hikinuki.

Celou kolekci můžete shlédnout zde:

http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2018-menswear/raf-simons/slideshow/collection

share

Napsat komentář

Login with

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *