Who the hell is Oli Egler!?

Who the hell is Oli Egler?!

Každá blogerka začíná slovy – „móda mě baví”, nebo to alespoň uvádí jako hlavní důvod své činnosti. Já s nimi naprosto souhlasím – móda je věda, plná vzorců a pravidel, a zároveň umění, které je vždy okořeněné subjektivním citem a stylem fashionistek.
Důvodů tedy pro celý tento „bigass project” je hned několik:


Přestala jsem se se svou velikostí 38 stydět brát na sebe šaty a extravagantní kousky a chodit oblečená jako „černá vdova”, (pokud zrovna nemám chuť se stylizovat do “chic francouzky”) aniž bych se bála „co si o mě ostatní pomyslí”. Každá žena je krásná, ale musí vědět, jakým způsobem to umět dát najevo a nebát se být středem pozornosti, divou, královnou večera a to v tom nejlepším slova smylu. Styl není definován konfekční velikostí, věkem, ani barvou pleti. Iris Apfel jednou řekla, že “Osobitý styl je více,než krása… Ta časem pomine, ale styl – ten je věčný!”

 

Iris Apfel

 

Samozřejmě je dobré znát věci jako dress Code, symboliku barev, tvarů, střihů, to je jenom plus, který vám pomůže v kombinování a hledání vlastního “know how”.
Také se sv ámi budu dělit “smart” rubrikou : proč se změnil ředitel Britského Vogue (kterou naše fashion modla Carrie Bradshaw uznávala jako Bibli), kdo je uměleckým ředitelem Diora (a to vlastně kruci znamená?!), a proč si celý svět v roce 2011 po odchodu Johna Galliana řekl WTF?! Nebo komu vděčíme za “unisex” styl a kdo stvořil “kult supermodelek”, který se dnes tak urputně všichni snaží přetvořit.

Dalším důležitým důvodem pro vznik mého blogu je to, že bych se chtěla podělit o znalost, jak kombinovat drahé a „demokraticky přístupné” věci a vypadat jako jako ze žurnálu. Fast fashion je mi trochu proti srsti a snažím se je minimalizovat (Zara a Topshop to OBČAS jistí, THANK GOOOOOD!).
Kvalita méně jak na jednu sezonu? Proč? Když kožená bunda NIKDY nevyjde z mody!
Víte jak příjemné je vytáhnout mámin šatník jejího mládí (tím myslím autentické věci z 80. 90. let v naprotosto TOP stavu BTW!) a zjistit, že není potřeba vůbec nic kupovat?! Každý dobrý fashion specialista vám řekne, že je móda cyklická a tedy každých cca 20-25 let se vrací, takže mi stačí si koupit nové džíny a back to „Hit Me Baby One More Time”!
Vzpomeňte na naši „kolegyni” Carrie – pamatujete si snad, že by nakopuvala ve Forever 21? Kdepak! Butiky a sekáče!  Každopádně kdo koukal na seriál pořádně, tak ví, že všechny věci pečlivě schovávala (boty dokonce i v troubě) a jedinečné kousky ve svém šatníku jen správně kombinovala.

 

 

 

Napodobovat módu s přehlídkových mol je jednoduché – stačí znát ten správny střih, tvar, velikost a materiál a e violá! – Kdo potřebuje Balenciagu, když má za rohem sekáč?! Posuďte sami – hřeb dvou sezon za sotva “dvojmístné” číslo?! Fuck yeah! 🙂

Vlevo:
Moje maličkost

Vpravo:
Model z přehlídky Balenciaga z podzim/zima 2016 s „malým updatem” k výročí jeho vynálezu Eddiem Bauerem roku 1936

 

 

 

 

 

 

 

Vpravo:
Kendall Jenner, modelka

Vlevo:
Julia Sarr-Jamois, stylistka, modni editorka časopisu i-D, a jedna z vévodících osob v žebříčku nejlépe oblekaných žen světa!

 

 

 

 

 

Rozdíl oproti minulému století je to, že teď je v módě doopravdy VŠECHNO! Neexistuje styl, který by na ulici působil jako faux-pas a lidi by se okolo smály (pokud nevypadáte jako ikona E55).
V dnešní době vám značky již NEDIKTUJÍ ale NABÍZÍ! Ať nosíte rádi military, punk, businees styl, nebo jste přívržencem anti-mody – jste pořád „in”.
Česká moda je velmi specifická a byť tady „frčí” minimalismus a sport styl, není to plně můj šálak kávy. Minimalismus je docela těžký na provedení – v něm potřebujete JENOM kvalitní a velmi pečlivě vybrané položky, dobrou figuru (nebo naprosto dokonalý-až krejčovsky vyměřený střih) a chic doplňky, které (alespoň působí, že jsou pořízené) za „těžké prachy”. Já bych se asi popsala buď jako jako maximalista, jako třeba Leandra Medine – aneb „když mi něco chybí, vezmu si ještě jednu vrstvu”, nebo maximální minimalista, jako již výše zmíněná Julia Sarr-Jamois. Kombinace dosti jednoduchých střihů s kontrastními barvami, vrstvení, různé materiály a printy, elementy pánského stylu, extravagantní doplňky a samozřejmě BOTY BOTY BOTY!

 

 

 

Už samotné názvy tohoto stylu připomínají guláš! Proto miluju módní pravidla – protože v tomto století už žádná neexistují! Díky tomu teď Olivia Palermo (bývalá modelka a PR poradkyně u Diane von Furstenberg a aktuálně ambasadorka Banana Republic pro celý svět) kombinuje pruh, kostku a puntíky (o čemž Coco Chanel prohlašovala, že je největší nevkus a zvěrství) a vypadá fantasticky!

 

 

Kombinovat nekombinovatelné, nebát se experimentovat a bourat stereotypy černo-bílých uniforem – to je to, s čím se s vámi mimo jiné budu dělit.
Nicméně  – who the hell am I to judge? … 🙂