Who the hell is Oli Egler!?
  BODY  

The INKEY LIST – vše, co potřebujete (vědět)

The Inkey List se před pár týdny objevil v českých prodejnách Sephora. Na internetu neměl až tak velký hype, ale přitom nabící všechno, co vaše pleť k životu a dobré kondici potžebuje. 

 

The Inkey List je nezávislá mladá značka, která na rozdíl od velkých společností rychle reaguje na nové ingredience, nepotřebuje reklamu ani PR na soc.sítích, protože prostě funguje.

 

Foto: TheInkeyList

 

Od té doby, co The Ordinary způsobili světový BOOM svými jednoduchými, koncentrovanými produkty za malou cenu, se s výrobky podobného konceptu roztrhl pytel. Ve chvíli, kdy však filosofie korporátu DECIEM (pod kterou The Ordinary patří) odhaluje velké trhliny (například, proč své produkty rozdělili do několika divizí a cenových kategorií, když otevřeně prohlašují, že fungují všechny), do obchodů přichází jiní malí hráči, kteří pro tyto beauty giganty představují velmi adekvátní konkurenci – kvalitou i cenou.

Produkty The Inkey List jsou opravdu jednoduché – od balení až po aplikaci. Nehrají si se složitým názvoslovím, a jejich složení sestává jen z pár ingrediencí, které v koncentrované formě působí na ten konkrétní problém, který potřebujete léčit. Jejich webové stránky navíc nabízí dostatek informací, které vám usnadní výběr i pořadí produktů, a poradí, co spolu třeba i nekombinovat.

Byť v tuto chvíli (a jak je již asi v ČR normální), nemáme k dispozici celou řadu (24) produktů  The Inkey List, máme zde převážnou část jejich (14) “IT” kousků.:

 

Foto: TheInkeyList

 

Čistící přípravky

 

Salicylic Acid Cleanser – salicylová kyselina (derivát vrbové kůry) působí jako ředidlo, které doslova rozlepuje vazby mezi špínou a zbytky mastnoty, způsobující znečištění=ucpávání pórů=pupínky.
Ráno a večer jako druhý krok po odlíčení. Neobsahuje SLS (nepění), a proto ani nevysušuje pleť. Působí čistě na molekulární úrovni a zbytečně pleť nedráždí. Ideální pro mastnější pleť. Používám. Love it.

Glycolic Acid Toner – 10% glykolová kyselina + 5% vilín. Glykolová kyselina má nejmenší molekuly z celé rodiny kyselin, proto proniká do hloubky, a pomáhá zrychlit obnovu buněk. Obecně je lepší pro pleť s prvními příznaky stárnutí a ztrátou elasticity. Postupem času se obnova buněk zpomaluje, a právě glykolová kyselina pomáhá tento proces “naboostovat”. Vhodný pro mastnější, zralou pleť. Můžete aplikovat jak na celý obličej, tak i pouze na “hormonální okolí” tj kolem úst a na bradu. Pozor, pokud máte hodně citlivou pleť – někdo nemusí tolerovat vilín, který je sice úžasný na mastnou pleť, ale je zároveň dosti agresivní (byť v tomto případě obsahuje tonikum pouze 5%, někdo jej nemusí snášet dobře).

 

 

Séra

 

Vitamic C – 30% kyselina l-askorbová. Univerzální antioxidant, který bychom všichni měli mít na svém seznamu. Pokud používáte retinol večer (a retinol byste měli používat JENOM VEČER), aplikujte Vitamin C ráno. Na rozdíl od jiných produktů, které jsem zkusila, je jednodušší v aplikaci – v čisté formě je vitamin C v podobě prášku (jelikož je velmi nestabilní), proto se složitěji roztírá – v tomto případě je však aplikace dost příjemná, a dobře se snáší s jinými produkty. 30% je dost vysoká koncentrace, proto očekávejte mírné štiplavé pocity – je to normální! 🙂

Retinol Serum – 1% retinol a 0.5% granactive retinoid. Retinol působí na svrchní části pleti (kde ji aktivně obnovuje) a granactive retinoid jde víc do hloubky (“budí” buňky a nutí je k produkci kolagenu)  a je zároveň šetrnější k pleti. Vitamín A (což je přesnější název retinolu a všech jeho odrůd) byl původně vyvinut v boji proti akné, časem se však ukázalo, že pleť nejen zbavuje pupínků, ale působí velmi příznivě na regeneraci buněk, redukci vrásek a aktivaci produkce kolagenu. Momentálně je Vitamin A zlatým standardem v beauty kruzích. Výborný pro všechny (a pro 30+ platí do povinné výbavy všech, kteří chtějí mít zdravou a krásnou pleť!!!). V této koncentraci je skvělý pro začátečníky – je dostatečně jemný a druhé ráno se neprobudíte s jako Samantha Jones. Přesto však možná zkuste používat Retinol jednou za 2-3 dny a postupně nechte pleť, ať si na něj zvykne.

Alpha Hydroxy Acid – směs (10%) AHA kyselin BEZ KYSELINY GLYKOLOVÉ. Pro ty, kteří netolerují (nebo z nějakého důvodu nemají rádi) kyselinu glykolovou.

Q10 – První známky stárnutí/únavy pleti. Univerzální antioxidant a spíše “energizující” přípravek. Doporučuje se jako prevence než aktivní řešení.

Hyluronic Acid Serum – Univerzální (2%) multi-molekulární kyselina hyalunoronová. Menší molekuly proniknou hlouběji do pleti a budou udržovat vlhkost zevnitř, větší molekuly zůstávají na povrchu a pomáhají pleti udržovat hydrataci. Používá se jako první sérum po vyčištění (dle doporučení výrobce). Je vhodný doslova PRO VŠECHNY – všechny typy pleti, všechny věkové kategorie, ráno, večer, kdykoliv!

Collagen Serum – Viditelné známky únavy a stárnutí pleti. Spíše pro “dospělou” pleť – pro obnovu. Pomáhá s elasticitou. Prostě kolagen – Bum! Tečka!

Polyglutamic Acid – Cílená péče pro dehydratovanou a suchou pleť. Převážně větší molekuly pomáhají dodat “šťávu” a pružný vzhled.

Hepta Peptide Serum – Výborný pro starší pleť, která s okamžitým efektem vyhladí vrásky, a dlouhodobě pomáhá v jejich eliminaci. Obsahuje skvalan, který je jistou “olejovou” verzí kyseliny hyaluronové. Pokud se svou pleť snažíte teprve připravit na aktivní používání olejů – tohle je ideálním řešením.

 

 

Olej (zatím bohužel jen jeden):

Rosehip Oil – krom hydratace také regeneruje pleť, pomáhá eliminovat tmavé skvrny po akné, pigmentové skvrny od slunce atd.

 

Krémy: 

Zink – V tuhle chvíli je oxid zinečnatý jedinou složkou, o které můžeme říct, že je 100% bezpečná a účinná v rámci ochrany pleti proti slunci. SPF 50 – ať už do města nebo během dovolené v teplých krajích. Univerzální ochrana ve dne! MUST pro všechny.

Coffein – jemný a lehký oční krém, cílí se na boj proti oteklým kruhům pod očima a tmavým skvrnám. Samozřejmě, pokud máte genetické predispozice, tak raději investujte do fillerů, které zaberou na 100%. Krém je však určen jako “pomocník”. Neočekávejte od něj zázraky. Pokud máte citlivé oči s tendenci otékat po použití těžších (výživnějších) krémů, coffein bude vás kamarád.

 

Foto: TheInkeyList

 

Už jste zkusili nějaké přípravky této značky? Máte svých TOP 5?

 

share
  • z
    Author: z Added 21 Červenec, 2019 в 20:44

    Používám od nich oční krém, retinol a collagen serum – velice spokojena.

    Odpovědět

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *