Who the hell is Oli Egler!?
  BODY  

Na vlastní kůži – Pixi Glow Tonic – TEN MUSÍTE MÍT!

PIXI Glow Tonic je ikonický produkt, o kterém mluví všichni make up artisti, všechny blogerky i kosmetičky. Rozhodla jsem se napsat trochu detailněji o jeho ingrediencích, použití a hlavně vlastní zkušenosti... Enjoy!

Není tomu tak dávno, co jsem ho zahlédla v Sephoře, a díky bohu jsem po něm hrábla hned ten den – je totiž permanentně vyprodaný na jejich stránkách a málo kdy ho najdete fyzicky na obchodě.
Testovala jsem ho po dobu cca 2 měsíců a už vím, že tahle položka BUDE MÍT VŽDYCKY čestné místo na mé koupelnové poličce skin care rodiny!

 

 

Nejdřív pár důležitých informací, které musíte vědět před použitím:

Pixi Glow Tonic je obsahuje 3 hlavní ingredience. Pojďme na to odzadu:

 

3. kořen Ginzing (antioxidant, který dodává Glow Toniku jeho barvu)
2. Aloe Vera – klasika – zklidňuje a vyživuje
1. kyselina glykolová

 

Už vás vidim, jak si říkáte – KYSELINA?!? tu si přeci na obličej dávat nebudu, nejsem blázen! Raději použiji uklidňující tonikum na bázi hyalunoronky!

A to je ta chvíle, kdy se mýlíte! Tonikum obecně bylo původně něco, co mělo očistit pokožku od zbytku mýdla a mnohdy obsahovaly alkohol – třeba společnost Clinique má tonika na podobné bázi doteď. Poté se objevili zklidňující tonika (populární doteď), které obsahovaly vilín, nebo jiné bylinné listy, aby pokožku zklidnili po silném šoku “alkoholového” cleansru.

Novodobá tonika však mají trochu jiný účel – používají se na “hotovou” pleť, aby chemicky dočistili pokožku, a urychlili obnovu tkání.

V podstatě, ať máte jakoukoliv pleť, používáte gel/mléko/mýdlo/olej na odlíčení a mnohdy nějaký ten peelingový gel nebo pudr obsahující malou krupičku, která mechanicky odstraní odumřelé buňky, nikdy nepůsobí rovnoměrně, i když se vám zdá, že jste velmi precizní ve svém čištění, a to i při použití ručníku/kartáče nebo ubrousků – nikdy to nebude dokonale rovnoměrné…
K tomuto účelu právě slouží kyseliny – víte jistě, že existují 2 kategorie – AHA a BHA. Každá kyselina v rámci určitých kategorií dělá něco trochu jiného (v BHA je jen jedna – salycilová), jsou to všechno deriváty z přírodních látek a proto to není pro pokožku nic nebezpečného!

 

 

Co konkrétně dělá kyselina glykolová, která je hlavní přísadou v Pixi Glow Tonicu?

Zaprvé tato kyselina (derivát curkové třiny) má jednu výhodu před všemi ostatními – je nejmenší (molekulárně), proto má možnost proniknout nejhlouběji do vrchního dílu pokožky (epidermis) a tím dokáže rozbourat vazebné vlastnosti lipidů, které drží mrtvé buňky pohromadě, a tím je i odstranit. To, že se nám ony mrtvé buňky hromadí na pokožce je zcela normální – pokožka se tím brání proti znečištěnému ovzduší a hlavně slunci, které jí škodí nejvíc! Byť to pokožka svou ochrannou reakcí myslí dobře, tak jistě víte, že pokud se vám tyto mrtvé buňky nahromadí, dělají velkou estetickou neplechu – zpomaluje se její obranyschopnost, zpomaluje se cirkulace krve a pokožka doslova a do písmene uvadá. Tvoří se pupínky, ztrácíte barvu a dělají se vrásky … ňami!

 

 

 

Co udělá pokožka, pokud na ní použijete glykolovou kyselinu a ony buňky odstraníte? Pošle do mozku signál: “Kámo, jsme nazí, pošli nám prosím víc kolagenu, víc krve, víc živin!” Takže tím v podstatě “naboostujete” metabolizmus pokožky (stejně, jako boostujete metabolizmus těla, když začínáte jíst 5x denně malé porce a nepřežíráte se na večer, kdy tělu nezůstává nic jiného, než dělat zásoby a “těžit” živiny jen z onoho jednoho jídla)… Díky tomu pleť dokáže lépe bojovat s pigmentací a jizvičkách po akné (někteří říkají, že i proti vráskám, ale to je spíš věcí kolagenu, genetiky a hydratace).

Pokud máte citlivou pleť, akné nebo časté zanícení, nebo je vaše pleť suchá, dehydrovaná (a nebo i když je normální) – tohle bude váš největší kamarád!

Když čistíte pleť klasickým, exfoliačním peelingem/krémem/gelem (já ho používám taky, a některé, co jsem našla momentálně na trhu jsou skvělé!), můžete se vám stát, že jednou za čas (speciálně u citlivé pleti) ji “přečistíte” a (převážně u nováčku, kteří si koupili drahé čistící štětce) objeví se vám na obličeji kapiláry (pokožka se “ztenčí”) a těch se budete opravdu zbavovat o hodně hůře a déle, než pupínků.

Kyselinový peeling (bože, to zní strašně toxicky!) je oproti mechanickému čištění o mnoho šetrnější a proto jej doporučují i dermatologové!

Jen pro srovnání – pokud dojdete na chemický peeling k doktorovi, koncentrace kyseliny glykolové v jeho ordinaci bude obsahovat cca 20-70%. Na “domácí užívání” se doporučuji v rozmezí 10-20%. V Pixi Glow toniku je kyselina 5ti%, proto se nemusíte bát ji používat.

 

 

Moje osobní zkušenost:

Moje pokožka byla po dlouhé zimě a častém létaní (a změně klima) naprosto v hrozném stavu!! Byla jsem strašně přecitlivělá, všechno mě pálilo, měla jsem obrovské množství zanícených míst na bradě a tvářích, pokožka byla suchá a dehydrovaná, a to do takové míry, že jsem večer měla suché šupiny kolem úst.

Vím, že to bude znít “reklamě”, ale věřte mi, že nejsem spárovaná s žádnou kosmetickou značkou, a moje zkušenosti a hodnocení jsou ryze subjektivní a krom dobrého pocitu z toho nemám nic!

Po prvním použití Glow Toniku jsem se trochu vyděsila onoho “štípavého” efektu – nebylo to bolestivé, jen se mi zdálo, že to “není správné”. Pocit trochu připomínal takové brnění, nebo štípání, které máte po použití séra s 15ti% vitamínem C… Když máte otevřenou “ránu”, bude to štípat – tělo vám dává reakci, že tam “cirkuluje krev”. Co dělá kyselina glykolová je, že to místo v podstatě šetrně “vydezinfikuje” – zabije bakterie, které jsou na povrchu, zabrání opětovnému usazování špíny, a bude se snažit “zapnout” obnovu buněk pro odbourání vzniku pigmentace a jizev.
Používala jsem jej na vyčištěnou pokožku – večer po odlíčení a vyčištění a ráno (logicky)  jenom po vyčištění, a to před nanesením séra a krému. Krom toho, že se mi pleť projasnila – a to neříkám jen tak, opravdu se mi kompletně změnila barva obličeje – zmizely mi X let steré jizvy akné, která měli červeno-hnědou barvu (od sluníčka) a kdykoliv se mi vytvořil přes den pupínek, byl druhý den ráno pryč a po začervenaném místě nebylo ani stopy! Začala jsem díky tomu používat méně make upu – což je obrovská výhoda, protože tím méně si ony póry zase ucpávám, mám zdravou barvu pleti a už vůbec není suchá! Vrátila se do svého původního stavu a musím říct, že jsem opravdu strašně spokojená!

 

Pigmentace před a po (ne moje, jste blázni?! Nejdu s kůži na trh.. Not just yet!

 

V Sephoře (pokud ho najdete a nebude vyprodaný) je 100ml za cenu 350kč 
Vatové tamponky napuštěné tonikem (které si díky kompaktnímu balení beru všude s sebou) stojí 550kč za 60ks 
Cena je skvělá (jedno balení mi vydrželo akorát měsíc při používání 2x denně)

 

Důležitou věcí také je, že pokud používáte chemické peelingy, nebo kyseliny, které jakoby sundavají svrchní díl pokožky (tvořený právě oněmi mrtvými buňkami), je vaše pleť citlivější na slunce, proto MUSÍTE každý den, i když je oblačno (a zataženo, s občasnými přeháňkami), používat SPFko. Na slunečný den používám 50, na zatažený nebo méně jasný den 30… Buď pod primer nebo na něj (záleží, zda máte UVA nebo UVB). Ale to je prostě MUST!!!!!!!

 

 

 

Rozhodně ho doporučuji absolutně všem, kteří jsou mezi 20-30 lety, a s kyselinami teprve začínají – je to perfektní start pro zdravou pleť. Později budete moci používat třeba P50, což je další ikonický produkt v kosmetice, doporučovaný modelkami a Hollywoodskými hvězdami, ale o tom někdy později…

 

 

Pokud s Pixi již máte nějakou zkušenost, nezapomeňte mi dát vědět do komentářů, a pokud byste měli zájem o více článků, jako je tento, například obecně o AHA a BHA kyselinách a jejich použití a produktech, ve kterých se používají, nebo o nejlepších SPFkách a vysvětlení, jak fungují, či o čem koliv jiném ze světa “skincare”  budu jedině ráda!

 

Kiss Kiss, Bang Bang

Oli Egler

 

 

 

 

 

 

 

share
  • Author: Pomodlit, vyčůrat a spát nestačí aneb Bed time skin care http://oliegler.cz/2018/11/12/pomodlit-vycurat-a-spat-nestaci-aneb-bed-time-skin-care/ Added 12 Listopad, 2018 в 08:45

    […] Glow tonic – na tento malý zázrak pěji ódy kudy chodím – doporučuji jej svým kamarádům, píši recenze a i dermatoložka mi dala za pravdu, že je to naprostá bomba! Glykolová kyselina pomáhá urychlit obnovu buněk pokožky – hojení po malých “vetřelcích” na obličeji, dezinfikuje zanícená místa, rychleji s ním mizí pigmentové skvrny (které jsem si přivodila právě tím, že jsem nepoužívala SPFko během dne), a obecně mi pomohl zlepšit barvu pleti. Ne, že bych před tím byla zelená, ale sem tam červená místa a podráždění se prostě vytratilo. […]

    Odpovědět

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *