Who the hell is Oli Egler!?

Who the hell is Richard Quinn, a proč právě on tvoří novou kolekci pro H&M?!

26ti letý návrhář, který vloni vyhrál cenu H&M Design Award díky své "ekologické" kolekci inspirovanou 50. a 60.lety minulého století nyní spojuje síly s celosvětovým gigantem a již brzo představí vlastní kolekci jen pro H&M.

H&M pořádá již od 2012 každoročně soutěž “H&M Design Award” hledajíc mladé, talentované designery, kterým tím samým dávají příležitost uspět mezi “světovými giganty” módy. Vítězům se nabízí €50.000 a také placená roční stáž ve Stockholmu (sídlu firmy), po boku týmu celkem 250 designerů, vytvářejících kolekce pro celosvětový trh.


Richard Quinn vloni získal cenu “H&M Design Award 2017” nejen díky svým designům, které bezpochyby zaujaly porotu, ale především díky ekologicky šetrným materiálům a jejich výrobě – něco, čemu se naučil pod “křídly” Stelly McCartney, která ho finančně podpořila při jeho studiu.
Pro H&M, které se začalo dosti silně zaměřovat na “etickou” módu, představoval Quinn velký potenciál – ten totiž nejen “vymyslel” kolekci jako takovou, ale představil pro ni i celý business plán. Po tom, co v únoru dostudoval, se rovnou pustil do jejího prodeje, která obsahovala couture, demi-couture i pret-a-porter. Zakládá se na finanční dostupnosti a hlavně na “ekologické” výrobě.
H&M byla ne jednou kritizována za svůj “eko-neetický” přístup v rámci fast fashion cyklu:
“S příchodem nové doby nemůžeme podceňovat udržitelnost a ekologičnost módy.” řekla kreativní poradkyně pro H&M – Ann-Sofie Johansson. “Mladá generace chce vědět, jak se věci vyrábějí – mají spoustu otázek – jsou velmi znalí!”

Díky své filosofii a talentu nyní vytvoří celou kolekci pro H&M. Ta se bude nést v duchu 50. a 60. let 20.století, stejně jako jeho “vítězná kolekce”: printy od hlavy až k patě, všité korzety, tyl a balónový lem, printované pláště, oversize trench coat s objemnými rameny z 80.let a “punčochové” kozačky.

Takže se na podzim 2017 máme na co těšit!

 

share
  • SvatavaK
    Author: SvatavaK Added 21 Září, 2017 в 21:19

    To vypadá skvěle!

    Odpovědět

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *