Who the hell is Oli Egler!?
  SMART  

Olivier Lapidus nahrazuje Bouchru Jarrar v Lanvinu

Na místo kreativní ředitelky Lanvinu Bouchry Jarrar, která značku opustila minulý týden, byl dosazen do její pozice Olivier Lapidus, s příslibem nové vize udělat z Lanvinu "francouzského Michaela Korse".

Společnost se již potýká s ekonomickými problémy od loňského roku, kdy se procent jejich zisku snížil o 23% a byly proto nuceni najmout firmu Long Term Partners na provedení auditu a získání doporučení o snížení firemních nákladů. Společně s tím však firma řeší i nesoulady mezi majitelkou a hlavní akcionářkou Shaw-Lan Wang, jejiž firemní strategie se příčila jak bývalému kreativnímu řediteli Alberu Elbazovi – gigantovi světové módy, který ve firmě působil 14 let, tak i akcionáři Ralphu Bartelovi, vlastnícímu 25% společnosti. K prohlášení zdroje blízkého Bartelovi o tom, že “Nesouhlasí s možnostmi zvolenými vedením a naléhá na okamžité změně strategie” nebyla společností Lanvin vyjádřena žádná odezva.

 

Minulý týden se s firmou rozloučila další kreativní ředitelka Bouchra Jarrar, která svůj post po Alberu Elbazovi zastupovala pouhých 16 měsíců. Před svým odchodem prozrdila v březnovém rozhovoru pro South China Post, že se “cítí pod tlakem”. “Chtěla jsem do značky investovat celé své já, oživit celý dům, proto jsem také ukončila činnost ve své vlasní značce… Na to bych však potřebovala podporu celého domu; sama to zvládnout nemohu”.

Nový kreativní ředitel Olivier Lapidus, jehož jméno je známe díky jeho otci – návrhářské legendě Tedu Lepidusovi, přebírá kormidlo společnosti s velkými plány. Jeho strategií je přetvořit Lanvin na “francouzského Michaela Korse” – tj. vytvořit life-stylovou značku. “Nevytváříte výrobek, vytváříte vesmír,” řekl Bonjour Paris v roce 2014. “Životní styl je posledním článkem řetězce módního designu.”

Lapidus, který zahájil svou novou roli v pondělí, byl kreativním ředitelem pro Balmain Homme v letech 1985-86 před nástupem do módního domu Maison Lapidus a to až do jeho uzavření v roce 2000. Poté pracoval na kapsulových kolekcích s několika partnery a dokonce navrhl interiér pro pařížský hotel Felicien. Nedávno otevřel vlastní módní dům “Creation Olivier Lapidus”, který popisuje jako e-couture.

Zdroj:  https://www.businessoffashion.com/articles/news-analysis/olivier-lapidus-joins-lanvin-amid-plans-to-make-brand-a-french-michael-kors

 

share

Napsat komentář

Login with

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *